Lens Width: 62.0 mm
Bridge Width: 11.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | FLAGLAB14-3R7-62 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 11.0 mm |
| Detailed frame color | Pink Beige |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 62.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736782959 |


















