Lens Width: 63.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA4018-S-D51-63 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Black Blue |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Wrap |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 63.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736981116 |















