Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA8060-S-807-99 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736771854 |















