Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K530-KHA-52 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | June |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Khaki |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Green |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724388393 |









