Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 60004-00002 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Racetrap 3.0 |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Gloss Black |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196261017809 |















