Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 120.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BV1162S-30013384-001 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Collection | Novelty |
| Arm length | 120.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Pink |
| Detailed lens color | Pink |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Plastic |
| Lens color | Pink |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196629747744 |









