Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | BV1321S-30015714-002 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218865099 |
















