Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | BV1242S-30014295-003 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Green Gold |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Green |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Green |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218639966 |
















