Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BV1005S-30008310-004 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Orange |
| Detailed lens color | Orange |
| Frame color | Orange |
| Lens color | Orange |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 889652267234 |
















