Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CH0046S-WOI-56 |
| Brand Name | Carolina Herrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Blue Violet |
| Detailed lens color | Blue Gradient |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736719382 |














