Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | HER0132-G-S-LHF-58 |
| Brand Name | Carolina Herrera |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Red |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Red |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Butterfly |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736801650 |















