Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
| SKU | CA1046-S-80S-IR |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Black White |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886432059 |














