Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA8064S-0OIT-Q3 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Black Red |
| Detailed lens color | Burgundy Shaded |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736849652 |















