Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA8058S-0PJP-UW |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886059126 |















