Lens Width: 67.0 mm
Bridge Width: 13.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARDUC030-S-V6D-67 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 13.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Dark Ruthenium Blue |
| Detailed lens color | Blue Mirror |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Pilot |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 67.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736851150 |














