Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA305-S-Y00-54 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Blue Stripes Blue |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736770970 |























