Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA303S-0W97-9O |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Gold Striped Black |
| Detailed lens color | Grey Shaded |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736771755 |














