Lens Width: 59.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SESC14F-0K07-59 |
| Brand Name | Escada |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Shiny Silver Matte Black |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 59.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 8052237085048 |















