Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | JOELYNN-S-09Q-52 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Joelynn |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Brown |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736177236 |















