Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | VALERIA-S-807-53 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Valeria |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Brown Shaded |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736805436 |















