Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K555-RGD-57 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | Alicia |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724473679 |













