Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K575-GLD-55 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | Brianna |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Orange |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Orange |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Geometric |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724849054 |













