Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K578-PNK-55 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | Gracie |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Pink |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Pink |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724852368 |













