Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K583-AMB-56 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | Miranda |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Amber Horn |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724859817 |












