Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | LO687S-214 |
| Brand Name | Longchamp |
| Collection | Fashion |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Butterfly |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 886895501033 |













