Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 143.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | E23THYSBRK052 |
| Brand Name | Modo |
| Collection | Thyme |
| Arm length | 143.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Brick |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Red |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 803926514015 |












