Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB5032-G-S-517-55 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Khaki Horn |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886066391 |











