Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB5057-S-900-55 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Crystal |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | White |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736990651 |














