Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1067-G-S-AU2-57 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Red Gold |
| Detailed lens color | Violet Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Butterfly |
| Lens color | Purple |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886065257 |















