Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 13.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SS2002-103-56 |
| Brand Name | Scotch & Soda |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 13.0 mm |
| Detailed frame color | Light Gold |
| Detailed lens color | Black |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 4894917056597 |














