Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 110.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | GG1093S-30012829-001 |
| Brand Name | Gucci |
| Collection | Special Edition |
| Arm length | 110.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196629748475 |
















