Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | GG1088S-30012964-001 |
| Brand Name | Gucci |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218202030 |
















