Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1082-G-S-2F7-57 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Gold Grey |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736990057 |















