Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1080-G-S-086-55 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Brown Gradient To Pink |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736862941 |















