Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1079-S-08A-61 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Black Grey |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736862903 |















