Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB6002-S-PJP-52 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Blue |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736791531 |















