Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA1035GS-0010-IR |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Palladium |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Unique |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736305882 |















