Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA8038S-0807-IR |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736262871 |















