Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 6S9125-912503-58 |
| Brand Name | Costa del Mar |
| Collection | Clemente |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Milky Violet |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Purple |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 97963990264 |















