Lens Width: 64.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SESA52F-T01R-64 |
| Brand Name | Escada |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Transparent Dark Grey |
| Detailed lens color | Brown Shaded |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 64.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 8052237084874 |















