Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SESA62F-A01V-58 |
| Brand Name | Escada |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Pink |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Pink |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 840401800140 |















