Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SPLA15-52906R |
| Brand Name | Police |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Shiny Black |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 190605215432 |









