Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 61035-00001 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Slent |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Soft Tact Deep Purple |
| Detailed lens color | Black Mirror |
| Frame color | Purple |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| UPC | 196261039702 |













