Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 20601080799UC |
| Brand Name | Blenders |
| Collection | Eclipse X2 |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Black Clear Splatter |
| Detailed lens color | Green Mirror |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 810112714197 |













