Lens Width: 47.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BV1004S-30007851-005 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Collection | Fashion |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Green |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Green |
| Frame material | Acetate |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 47.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196629402971 |















