Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | BV1218S-30014262-001 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218415225 |
















