Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | BV1249S-30014560-004 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Orange |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Orange |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218585317 |









