Lens Width: 59.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | BV1186S-30013675-001 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Ruthenium |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 59.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218864597 |
















