Lens Width: 62.0 mm
Bridge Width: 10.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA27-XSZ-62 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 10.0 mm |
| Detailed frame color | Black Crystal White Grey |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 62.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 762753922496 |















