Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA267S-0MY-HA |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Brown Beige Shaded |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886419227 |















